ÖZEM HAKKINDA / KURUCUMUZ

Mehmet MIDIK 1970 Uşak doğumlu ilk-orta ve lise öğrenimini Uşak’ta, Yüksek Öğrenimini Ankara’da Ankara Üniversitesi Eğit. Bil. Fak. Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünde yaptı. Klinik Psikoloji ve Nörobilim Yüksek Lisansı yaptı. Halen Anadolu Üniversitesi felsefe bölümü öğrencisidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Özel eğitim alanında,  eğitmenlik, yöneticilik ve danışmanlık yaptı. Çeşitli kongre ve konferanslar ile dergilerde yayınlanmış bildiri ve makaleleri ile, Özel Eğitimde Yeni Yaklaşımlar konulu kitap bölümü vardır.

1995 yılından bu yana arlıksız olarak Özel Eğitim uygulamaları yaptı ve çeşitli yayınlara yazılar hazırladı. 1999 yılında ÖZEM’i kurdu.

Ankara/Ümitköy’de bulunan Özem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitimin gerektirdiği nitelik ve özel eğitim etiği içerisinde kalarak bilimsel normları ülkemiz gerçeklerini dikkate alarak uygulamaya çalışan zihinsel, işitme, otistik, bedensel engelliler ile destek eğitime ihtiyacı olan akademik başarısızlık yaşayan öğrencilere: seanslı, yarım gün, tam gün ve etüt ile iş eğitimi uygulama alanı bulunan bir kurumdur.

Özem iş eğitim üniteleri, eğitim ön değerlendirme, program geliştirme, program uygulama, ve uyguladığı programın etkililiğini ölçen kendine özgü değerlendirme yazılımı ile ülkemizdeki özel eğitim uygulamalarına yeni bir yön verme gayreti ve çabası içindedir.

Özem yardım sunduğu özellikli insanları üretime katarak, onların toplumla bağlarını kuvvetlendirme noktasında Ülkemizde tarz olarak ilk uygulamayı başlatmanın eşiğindedir.

“BAZI İNSANLAR ÖZELDİR, BAZILARI DA ÖZELLİKLİDİR anlayışı ile özel hizmetler ve iş birliği sunmak ÖZEM’in en birinci amacıdır.